Samsung-Galaxy-S6-Waterproof

Galaxy S6 за првпат се појави во јавноста!?

Од • December 10, 2014 • ОпштоКоментари1643

Моделот на тестот ја носи ознаката SM-G925F, што е најверојатно европската верзија на новиот модел.

Доколку податоците се точни, можете да очекувате огромен 5,5 инчен QuadHD екран на допир со резолуција од 2560 x 1440 пиксели, 20 мегапикселна задна камера (најверојатно со оптичка стабилизација на сликата) и 5 мегапикселна предна камера.

Во внатрешноста би се наоѓа осум-јадрен процесор изработен од Samsung (Exnos 7420) кој исто така има 64-битна архитектура. Перформансите завршуваат со 3GB RAM и простор за складирање на податоци од 32 гигабајти.

Pin It

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

wordpress