5то продолжение на култниот филм “Terminator”

Од • December 5, 2014 • ШоубизКоментари1086

Фановите на Арнолд Шварценегер и култниот акционен филм “Terminator” имаат причини за радост, бидејќи на 1-ви јули 2015-тата година, ќе може да уживаат во продолжението на своето омилено филмско остварување, кое е само прво од најавените три.

Вториот дел од фантазијата ќе пристигне во мај 2017-тата година, додека третиот во јуни 2018-та.

Главните улоги, покрај славниот Арнолд Шварценегер, им припаднале на Емили Кларк, Џејсон Кларк, Мет Смит и Џеј Кортни, додека за режијата е задолжен Алан Тејлор.

Pin It

Коментарите се исклучени

wordpress